Podpory i obejmy

Podpory i obejmy
Wybierz filtr
Wybierz filtr
Pokaż produkty
Bestseller
Okazja
Nowość

Podpory ogrodowe – niezbędne wsparcie dla kwiatów i roślin w ogrodzie

Jeśli chcesz, aby Twoje rośliny w ogrodzie rosły silne, nie łamały się i stabilnie pięły do góry, zastosuj solidne podpory ogrodowe. W ofercie firmy Kadax znajdziesz duży wybór podpór, które zabezpieczą Twoje rośliny, a jednocześnie wpiszą się w estetykę każdego ogrodu.

Podpory do kwiatów to akcesoria, które przydadzą się na każdej działce lub w ogrodzie. Niezależnie od tego, czy uprawiasz warzywa, kwiaty czy inne rośliny, na pewno wykorzystasz praktyczne paliki ogrodowe. To proste, solidne konstrukcje służące do podpierania roślin. Pomagają im we wspinaczce, dzięki czemu rośliny rosną wyższe, mocniejsze i zdrowsze. Podpory wspomagają owocowanie, a także stabilizują rośliny w glebie.

W naszym asortymencie znajdziesz podpory na kwiaty, dostępne w różnych grubościach, wysokościach i kształtach. To pozwoli Ci na wybór produktu najlepiej dopasowanego do indywidualnych potrzeb oraz uprawianych roślin. Oferujemy paliki wykonane z różnorodnych materiałów. Możesz zatem zdecydować się na modele drewniane, stalowe lub bambusowe. Najprostsze z nich mają postać prostych tyczek, które dzięki zwężaniu się ku dołowi ułatwiają wbicie ich w ziemię. 

Poza klasycznymi podporami możesz postawić na modele w postaci spirali. Nietypowe, spiralne skręcenie nadaje palikowi wyjątkowego charakteru. Podpora świetnie sprawdzi się jako podtrzymanie wysokich, pnących roślin. Ponadto oryginalny wygląd sprawia, że podpory do ogrodów tego rodzaju stanowią efektowny element dekoracyjny przestrzeni, dodający charakteru i stylu każdej działce.

Podpory ogrodowe typu pergola to z kolei idealne podtrzymanie bujnych i gęstych pnączy, takich jak winogrona czy bluszcz. Jeśli chcesz wykorzystać je jako naturalne zadaszenie i ochronę przed słońcem, zwykłe podpory okażą się niewystarczające. W takiej sytuacji sprawdzi się solidna pergola, która świetnie podtrzyma bujne rośliny, a jednocześnie pozwoli stworzyć z nich efektowne dekoracje ogrodowe.

Miłośnikom oryginalnych rozwiązań polecamy podpory do kwiatów o bardziej fantazyjnych kształtach, np. z pierścieniami, typu płotki czy kratki. Mnogość form i wielkości umożliwi Ci dopasowanie właściwych palików do konkretnego gatunku rośliny.

Podpory do ogrodów – praktyczny i stylowy element wyposażenia ogrodu

Stabilne i wytrzymałe obejmy na kwiaty to ważny element każdej uprawy. To one sprawiają, że kwiaty, warzywa i inne gatunki roślin stają się zdrowsze, silniejsze i bardziej estetyczne. Pnącza i wysokie, bujne rośliny nie prezentują się okazale bez odpowiedniej podpory. Co więcej, pozbawione właściwego wsparcia rośliny często chorują i marnieją. Osadzone w ziemi wyglądają jak plątanina zielonych liści i gałązek. Tracą szybko swój wyjątkowy, rozłożysty wygląd. Solidne podpórki wyciągają rośliny w górę, dzięki czemu zapobiegają ich niszczeniu oraz sprawiają, że prezentują się bardzo efektownie.

W asortymencie sklepu Kadax dostępne są obejmy ogrodowe występujące w wielu rozmiarach. Produkty różnią się średnicą, wysokością oraz szerokością rozstawu prętów. W zależności od ich przeznaczenia możesz zdecydować się na paliki mierzące kilkadziesiąt centymetrów, a nawet ponad 2 metry.

Jak stosować podpory na kwiaty?

Podpory do ogrodów stosuj wtedy, gdy wymagają tego hodowane przez Ciebie rośliny. Paliki muszą zapewniać mocne podparcie roślinom, dlatego powinny być odpowiednio stabilne i trwałe. Ich zadaniem jest utrzymanie w pozycji pionowej rozrastających się liści i pędów, a często również warzyw i owoców. Dlatego ich wysokość i konstrukcja powinny być dopasowane do gatunku rośliny.

Rośliny wymagające odpowiedniego podparcia znajdziesz zarówno wśród owoców i warzyw, jak i roślin typowo ozdobnych. Podpory ogrodowe wykorzystasz zatem do podtrzymania winorośli, jeżyn czy malin. Dzięki utrzymaniu ich w pionie rośliny urosną zdrowe i mocne, a przez to wydadzą smaczne owoce.

Podpory na kwiaty są powszechnie wykorzystywane w przypadku niektórych gatunków róż i wiciokrzewu Henry’ego. Zastosuj je także do podtrzymania glicynii chińskiej i milina amerykańskiego. Paliki nie tylko zapewniają optymalne wsparcie dla rozwijającej się rośliny, ale jednocześnie sprawiają, że ta prezentuje się estetycznie na dekoracyjnej podporze.

Odpowiedniego podparcia potrzebują także warzywa. Paliki wykorzystaj zatem do wsparcia ogórków, fasoli, groszku czy pomidorów. Niektóre z warzyw dodatkowo podwiąż, aby rośliny łatwo pięły się ku górze. W ten sposób zapewnisz im właściwe warunki do wzrostu i rozwoju, a sobie ułatwisz ich pielęgnację.

Wybierając podpory do kwiatów i warzyw, weź pod uwagę ciężar i wielkość rośliny. W przypadku pomidorów, ogórków i innych warzyw wystarczą klasyczne podpory w kształcie długich tyczek. Rośliny ozdobne lepiej prezentują się natomiast na dekoracyjnych podporach o bardziej wyszukanych formach, np. spiralnych. Pnącza, zwłaszcza rośliny wydające owoce, takie jak winorośl, wymagają z kolei mocnego i stabilnego podparcia, które utrzyma ich masywne pędy, ciężkie kwiaty oraz owoce. Odpowiednim rozwiązaniem są pergole oraz drabinki.

Zapisz się do newslettera

Promocje, rabaty, aktualności - bądź na bieżąco!

Unikalne zniżki i informację o najnowszych promocjach i wyprzedażach tylko dla subskrybentów. Bądź na bieżąco i nie przegap żadnej okazji!

Porady i inspiracje Zobacz więcej
Odśnieżanie auta
Odśnieżanie auta – jak zrobić to prawidłowo?
Czytaj dalej

Odśnieżanie auta jest pozornie bardzo prostą rzeczą. Niby każdy wie, jak to zrobić, a gdy na szybie lub – co gorsza – karoserii pojawiają się zarysowania, to nikt nie potrafi wskazać winnego. W takiej sytuacji najlepszym i najczęstszym wytłumaczeniem jest zła skrobaczka, lecz to Twój błąd, jeśli wybrałeś nieprawidłowe narzędzie. W artykule podpowiemy Ci, jak i czym odśnieżać auto, aby nie narazić się na uszkodzenie auta i mandaty.

Usuwanie śniegu z paneli fotowoltaicznych
Usuwanie śniegu z paneli fotowoltaicznych – jak zrobić to szybko i bezpiecznie?
Czytaj dalej

Kilka centymetrów śniegu może skutecznie ograniczyć ilość padania promieni słonecznych nawet o 20%. Zważywszy na to, że produkcji energii elektrycznej odbywa się właśnie z pozyskania odpowiedniej ilości słońca, to usuwanie śniegu z paneli fotowoltaicznych wydaje się być niezbędnym działaniem w zimowych miesiącach.

Kiedy i jak odśnieżać dach
Kiedy i jak odśnieżać dach?
Czytaj dalej

Śnieg zalegający na konstrukcji dachu – na szczęście – nie jest już częstym zjawiskiem w Polsce. Jednak po obfitych opadach może zdarzyć się, że usunięcie pokrywy śnieżnej będzie niezbędne. W artykule podpowiemy Ci, kiedy i jak odśnieżać dach, by zrobić to szybko i bezpiecznie.