Doniczki i kwietniki

Doniczki i kwietniki
Wybierz filtr
Wybierz filtr

Doniczki i kwietniki — najlepszy wybór dla Twoich roślin

Od kilku lat wraca moda na aranżację balkonu czy tarasu i wzbogacanie jego wystroju o żywe rośliny. Powinny być one jednak przechowywane w odpowiedni sposób. Możesz zdecydować się zarówno na skrzynie, jak i na doniczki do kwiatów. Choć skrzynie wyglądają doskonale, to jednak doniczki na kwiaty cieszą się największą popularnością i to nie tylko na tarasie. Doniczkę warto oczywiście dopasować do miejsca, w którym zamierzasz ją postawić oraz wyglądu wnętrza i stylu aranżacji, ale nie tylko. Najważniejsze, by doniczka była dopasowana do rośliny. 

Odpowiednia doniczka powinna mieć taką wielkość, by zapewniać optymalne warunki wzrostu roślinie. Większe rośliny potrzebują większych doniczek. Warto uważnie obserwować swoje rośliny. Kiedy kwiat nie ma miejsca do rozwijania systemu korzeniowego, to nadszedł czas na jego przesadzenie. Doniczka na kwiaty powinna być wtedy o rozmiar większa niż stary pojemnik. Jednocześnie nie może być zbyt duża, by system korzeniowy nie rozwijał się kosztem liści. Są również rośliny, które preferują ciasne doniczki, dobrze o tym pamiętać przed zakupem innego rozmiaru. Warto wtedy rozeznać się w ilości i rodzaju doniczek dostępnych na rynku. 

Wychodząc naprzeciw tym problemom, firma Kadax posiada w swojej ofercie doniczki na kwiaty domowe w wielu rozmiarach. Sprawdzając kategorię „doniczki”, możesz więc z powodzeniem znaleźć rozmiar odpowiedni dla swoich roślin. Oferujemy zarówno doniczki na kwiaty przeznaczone do wnętrz, jak i doniczki zewnętrzne. A także podstawki i wszelkie akcesoria do doniczek. Z bogatym asortymentem sklepu Kadax urządzisz nie tylko piękny taras, ale także urozmaicisz wnętrza. Sprawdź koniecznie!

Doniczki na kwiaty — mnóstwo możliwości aranżacyjnych

Dzięki dostępności najróżniejszych rodzajów doniczek możesz w swoim domu stworzyć miejsce relaksu i odpoczynku. Dostosujesz bowiem ich wygląd do całościowego wystroju pomieszczenia, tworząc spójną całość z resztą akcesoriów w mieszkaniu. I nie ma znaczenia czy zdecydujesz się na proste formy, czy jednak wybierzesz fantazyjne kształty. Mnogość produktów dostępnych w sklepie Kadax z pewnością ułatwi Ci znalezienie odpowiednich akcesoriów do domu. 

Możesz zdecydować się zarówno na doniczki z tworzywa sztucznego, jak i na takie, które wykonane zostały z naturalnych materiałów. Doniczki do kwiatów wykonane z tworzyw sztucznych są lekkie, mają mnóstwo różnych kształtów i wzorów oraz zapobiegają szybkiemu odparowywaniu wody. Niestety, nie będą dobrym wyborem na nasłoneczniony taras, ponieważ podł