Akcesoria malarskie

Akcesoria malarskie
Wybierz filtr
Wybierz filtr
Pokaż produkty
Bestseller
Nowość

Akcesoria malarskie — czyli co powinieneś mieć w swoim warsztacie

Każdy szanujący się przydomowy warsztat nie może się obyć bez takich produktów jak akcesoria malarskie. Jeśli chcesz odświeżyć dowolne wnętrze w swoim domu albo po prostu przeprowadzić mały remont, potrzebujesz do tego nie tylko planu, ale także odpowiednich narzędzi. Wiesz oczywiście, że nawet niewielka zmiana koloru może ożywić przestrzeń, a pomieszczenia staną się dzięki niej czystsze i jaśniejsze. By jednak malowanie nie okazało się kompletną katastrofą, powinieneś zaopatrzyć się w odpowiednie przyrządy malarskie, takie jak wałki do malowania czy pędzle do malowania. 

Narzędziami, w które warto zainwestować w pierwszej kolejności, są przede wszystkim wałki do malowania. Przydają się one szczególnie w początkowej fazie nakładania farby, do rozprowadzenia farby na ścianie i uniknięcia nieestetycznych zacieków, które często psują końcowy efekt. Warto więc zainwestować zarówno w wałki z włosiem syntetycznym, jak i te wykonane z gąbki, które nadają się szczególnie do farb olejnych. Innym niezbędnym akcesorium są, oczywiście, pędzle do malowania. Nadają się one do szczegółowego nanoszenia farby w trudnodostępne miejsca. Możesz kupić pędzle różnej wielkości i o różnorakim rozłożeniu włosia. Dajemy Ci możliwość zakupu produktów z włosia naturalnego, ale także z tego syntetycznego. Decyzja co do wyboru zależy przede wszystkim od rodzaju powierzchni malowanej oraz użytej do tej czynności farby.

Niezbędne narzędzia malarskie doskonałej jakości są gwarancją, że wykonana praca przyniesie Ci oczekiwane efekty. Ponadto, jeśli akcesoria, które wykorzystasz przy remoncie, będą wysokiej jakości, to z powodzeniem użyjesz ich ponownie. Takie właśnie akcesoria możesz kupić w sklepie Kadax. A znajdziesz je w kategorii „Akcesoria malarskie”. 

Narzędzia malarskie — najlepsze do domowego remontu

Planując remont, konieczne jest rozpoczęcie prac od skompletowania niezbędnych narzędzi malarskich. Wałki do malowania czy pędzle do malowania są absolutnym minimum, jednak to nie wszystkie akcesoria do malowania, w które warto się zaopatrzyć. Najczęściej przed malowaniem należy przelać wcześniej wybraną farbę do mniejszego, wygodniejszego w stosowaniu pojemnika. Zdecydowanie pomoże to w bardziej swobodnym dostępnie do płynu i ułatwi odsączanie nadmiaru farby. Możesz więc kupić specjalne, płaskie kuwety, wyposażone w kratkę do odsączania. Jej wielkość dostosuj do wymiarów posiadanego wałka, by móc pracować bez nadmiernego brudzenia podłogi. 

Do zabezpieczenia powierzchni z pewnością przyda Ci się odpowiedniej wielkości folia malarska. Dzięki niej możesz pracować bez strachu o zabrudzenie powierzchni podłogi czy okien. Wystarczy, że zabezpieczysz przestrzeń przed chlapiącą farbą. Ciekawym rozwiązaniem ochronnym są również zestawy malarskie. Zazwyczaj zawierają one kilka różnych wałków malarskich, taśmę niezbędną do zabezpieczania krawędzi, kuwetę z kratką, a także folię. Taki zestaw z powodzeniem znajdziesz w naszym sklepie Kadax, gdzie masz możliwość zaopatrzenia się w niezbędne przybory do malowania. Jeśli jednak chcesz, by twój remont przebiegł sprawnie, to spróbuj sam skompletować niezbędne akcesoria. Pomoże Ci w tym z pewnością oferta naszego sklepu. 

Narzędzia malarskie — w co jeszcze warto się zaopatrzyć?

Efekt malowania, czyli zakładane gładkie pokrycie powierzchni malowanej, zależą bezpośrednio od odpowiedniego doboru narzędzi, jakimi są akcesoria malarskie. Liczy się tutaj jakość narzędzi, ale także ich wymiary: długość i rodzaj runa wałka, materiał, z jakiego zrobiono pędzle oraz rodzaj współpracy farby z konkretnym akcesorium. Pędzle z włosia syntetycznego nadają się najlepiej do farb wodnych oraz wyrobów wodorozcieńczalnych, nie chłoną bowiem farby. Pędzle z włosia naturalnego nadają się do produktów rozpuszczalnikowych i olejnych. Pędzle z włosiem mieszanym doskonale nadają się do malowania drewna, a pędzle gąbkowe — do tworzenia dekoracji artystycznych. 

Natomiast materiał, z jakiego wykonane są wałki malarskie, dobierany jest na podstawie rodzaju stosowanej farby. Wałki do emalii lakierów i farb gruntujących, którymi pokrywa się gładkie powierzchnie, wykonane są z włosia o długości nie większej niż 10 mm. Wałki o włosiu długości od 10 do 15 mm przeznaczone są do farb wewnętrznych i malowania nierównych powierzchni, natomiast wałki o włosiu dłuższym niż 15 mm nadają się do farb elewacyjnych. Możesz również wybrać wałki na podstawie tworzywa, z jakiego zostały wytworzone. I podobnie jak pędzle, wałki syntetyczne idealne będą do farb wodorozpuszczalnych, a te wykonane z weluru lub baranie — do farb rozpuszczalnikowych. 

Na rynku istnieje wiele różnych narzędzi do malowania innych niż pędzle. Są to pistolety do malowania natryskowego czy agregaty malarskie. Jest to spora inwestycja, więc warto się nimi zainteresować głównie, jeśli planujesz pokryć farbą duże powierzchnie. Klasyczne produkty znajdziesz jednak w kategorii „Akcesoria malarskie” sklepu Kadax. Nie czekaj i zaopatrz się w niezbędne narzędzia już dzisiaj!

Zapisz się do newslettera i otrzymaj rabat 30zł przy zakupach powyżej 299zł!

Promocje, rabaty, aktualności - bądź na bieżąco!

Unikalne zniżki i informacje o najnowszych promocjach i wyprzedażach tylko dla subskrybentów. Bądź na bieżąco i nie przegap żadnej okazji!

Porady i inspiracje
Jaka drabina aluminiowa jest najlepsza? Poradnik zakupowy
Jaka drabina aluminiowa jest najlepsza? Poradnik zakupowy
Czytaj dalej

Drabina aluminiowa jest niezastąpiona w przypadku wielu prac w domu, ogrodzie i warsztacie. Jeśli potrzebujesz dostępu do wysokich miejsc, to koniecznie zadbaj o odpowiedni sprzęt – tak, aby wykonywać swoje obowiązki w najwyższym komforcie i bezpieczeństwie. Wybór odpowiedniej drabiny aluminiowej może jednak sprawić nie lada wyzwanie. Jaką drabinę aluminiową kupić, ile szczebli wybrać zależnie od jej przeznaczenia i gdzie ją znaleźć? W tym poradniku zakupowym poznasz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania!

Drabina drewniana – niezbędnik w każdym domu i warsztacie. Poradnik zakupowy
Drabina drewniana – niezbędnik w każdym domu i warsztacie. Poradnik zakupowy
Czytaj dalej

Istnieje jeden z największych niezbędników, który okaże się niezastąpiony zarówno w domu oraz warsztacie, jak i ogrodzie – to drewniana drabina! Dzięki niej zyskasz łatwy dostęp do wysokich miejsc, które do tej pory były poza Twoim zasięgiem. W tym kompleksowym poradniku zakupowym dowiesz się, czym powinna charakteryzować się bezpieczna drabina drewniana, do czego może Ci się przydać i ile szczebli wybrać zależnie od Twoich indywidualnych potrzeb.

Najlepsze drabiny - ranking drabin aluminiowych
Najlepsze drabiny - ranking drabin aluminiowych
Czytaj dalej

Nie wiesz, jaką drabinę aluminiową kupić? Nasz ranking drabin aluminiowych pomoże Ci w wyborze! Nie tylko przedstawimy Ci ofertę naszych najlepszych produktów, ale i odpowiemy na pytanie, jaką drabinę aluminiową wybrać, uwzględniając swoje potrzeby.