Segregacja i sprzątanie

Segregacja i sprzątanie
Wybierz filtr
Wybierz filtr
Pokaż produkty
Bestseller
Nowość

Składowanie odpadów – dbaj o środowisko bez wysiłku

Składowanie odpadów i segregacja śmieci zgodna z najnowszymi rządowymi zasadami to pierwszy krok do dbania o środowisko w swoim domu. Odpowiednie podejście do zarządzania odpadami to nie tylko dostosowanie się do wytycznych miejskich i gminnych, ale i prawdziwa troska o planetę. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę do realnej zmiany na lepsze. Dowiedz się, jak może wyglądać odpowiedzialna i wygodna segregacja odpadów w ogrodzie i domu. 

O ile w blokach mieszkalnych wywóz śmieci odbywa się często, a wypełnione worki wystarczy jedynie wynieść do śmietnikowej wiaty, tak w domach jednorodzinnych poza miastem nie zawsze proces ten jest równie płynny. Składowanie odpadów do momentu odbioru śmieci to konieczność – warto więc postawić na rozwiązania, które pomogą utrzymać dom i ogród w czystości, a segregacja będzie dziecinnie prosta. 

Jeśli w Twoim ogrodzie jest miejsce na ustawienie zamykanych na drzwiczki szafek plastikowych lub metalowych, możesz w nich zamontować większe kosze na śmieci. To rozwiązanie na kształt miejskiej wiaty pozwoli Ci w domu gromadzić odpady do mniejszych pojemników i systematycznie je opróżniać. Unikniesz w ten sposób przykrych zapachów oraz zaoszczędzisz przestrzeń we wnętrzu.

Segregacja odpadów w ogrodzie jest bardzo prosta z dostateczną liczbą pojemników. W zależności od potrzeb wybierz 4 lub 5 koszy w rozmiarze XXL. Jeśli posiadasz kompostownik przydomowy, nie będzie Ci potrzebny piąty śmietnik na odpady BIO. 

Aby ułatwić niemal automatyczne umieszczanie odpadów w odpowiednim pojemniku, warto nakleić na nich informację, na jakie śmieci są przeznaczone. Potrzebne Ci będą pojemniki na: 

  • papier – suchy i czysty,
  • metal i plastik oraz opakowania styropianowe,
  • szkło – nieuszkodzone butelki i słoiki,
  • BIO – resztki żywności z wyjątkiem mięsa i kości,
  • odpady zmieszane – artykuły higieniczne, rozbite szkło, resztki mięsne, zabrudzony papier.

W sklepie Kadax znajdziesz wszystko, co potrzebne do szybkiego i efektownego segregowania śmieci. Składowanie odpadów w ogrodzie i w domu może być z początku nieco wymagające, wystarczy jednak zadbać o odpowiednie przygotowanie, by proces dział się niemal automatycznie.

Kłopotliwe resztki żywności – składowanie odpadów i segregacja

Resztki żywności sprawiają sporo kłopotów, jeśli chodzi o poprawne składowanie i wyrzucanie. Nabycie śmietnika z pokrywą pomaga ograniczać przykry zapach wydzielający się w procesie gnicia odpadów, jednak nie rozwiązuje problemu – śmieci tego typu trzeba regularnie i szybko wynosić. Dużym błędem jest przetrzymywanie ich w zawiązanym worku foliowym. To właśnie odcięcie dostępu do tlenu powoduje wydzielanie metanu, czyli gazu o wiele bardziej szkodliwego dla środowiska niż dwutlenek węgla.

Jeśli masz do dyspozycji niewielką przestrzeń na zewnątrz domu, możesz nabyć kompostownik ogrodowy i raz na zawsze rozwiązać kwestię kłopotliwych resztek żywności. Nie tylko z łatwością pozbędziesz się odpadów organicznych, ale i uzyskasz cenny nawóz do swoich roślin. Powstały kompost nadaje się do każdego typu upraw – wzmocni sadzone w ogrodzie warzywa, krzewy, ozdobne rabaty czy rośliny szklarniowe. 

W sklepie Kadax znajdziesz różne typy kompostowników. Wybierz taki, który najlepiej sprawdzi się w Twoim ogrodzie. Kompostownik z tworzywa sztucznego zajmuje niewiele miejsca. Zazwyczaj jest w kolorze czarnym lub ciemnym, aby nie wyróżniał się w przestrzeni ogrodowej. Trwały, żywotny i odporny na warunki pogodowe – z pewnością ten typ kompostownika będzie spełniał swoją funkcję przez wiele lat. 

Obrotowy model pozwoli natomiast na szybkie wyprodukowanie kompostu. Wystarczy zaledwie 8 tygodni. Należy pamiętać o obracaniu bębna co pewien czas, aby świeżo wrzucone resztki mieszały się z przetworzonymi już odpadami. To bardzo wygodna opcja dla tych, którzy chcą szybko uzyskać nawóz.

Segregacja odpadów w ogrodzie – łatwo i ekologicznie

Pamiętaj, że do kompostownika nie wolno wrzucać resztek mięsa czy kości, nie nadają się również warzywa gotowane w wywarze mięsnym. Tego typu odpady mogą przyciągnąć padlinożerne zwierzęta oraz wytworzyć niebezpieczne bakterie. Kompostować można jednak artykuły wykonane z kompostowalnych materiałów. Ogromną zaletą jest również natychmiastowe pozbywanie się resztek oraz uzyskanie bogatego w mikro- i makroelementy nawozu. 

Pozostałe śmieci możesz przetrzymać w dużych koszach o pojemności od 50 nawet do 120 l. Aby zaoszczędzić miejsce, rozważ stojaki na worki na śmieci. Z łatwością zamontujesz na nich duże worki, jakie otrzymasz np. w gminie. Takie stojaki będą nadawały się do domowego składzika lub do ogrodowej wiaty śmietnikowej. 

Takie rozwiązanie umożliwi wygodne składowanie odpadów w domu w mniejszych pojemnikach. Pozwala oszczędzić przestrzeń oraz regularnie pozbywać się odpadów z widoku. Nie musisz też znosić przykrego zapachu śmieci w swojej kuchni. 

Skuteczną segregację i kompostowanie umożliwia Kadax – sprawdź asortyment naszego sklepu i wybierz rozwiązania, które odmienią Twoją codzienność i przybliżą Cię do ekologicznego stylu życia!

Zapisz się do newslettera

Promocje, rabaty, aktualności - bądź na bieżąco!

Unikalne zniżki i informację o najnowszych promocjach i wyprzedażach tylko dla subskrybentów. Bądź na bieżąco i nie przegap żadnej okazji!

Porady i inspiracje Zobacz więcej
Odśnieżanie auta
Odśnieżanie auta – jak zrobić to prawidłowo?
Czytaj dalej

Odśnieżanie auta jest pozornie bardzo prostą rzeczą. Niby każdy wie, jak to zrobić, a gdy na szybie lub – co gorsza – karoserii pojawiają się zarysowania, to nikt nie potrafi wskazać winnego. W takiej sytuacji najlepszym i najczęstszym wytłumaczeniem jest zła skrobaczka, lecz to Twój błąd, jeśli wybrałeś nieprawidłowe narzędzie. W artykule podpowiemy Ci, jak i czym odśnieżać auto, aby nie narazić się na uszkodzenie auta i mandaty.

Usuwanie śniegu z paneli fotowoltaicznych
Usuwanie śniegu z paneli fotowoltaicznych – jak zrobić to szybko i bezpiecznie?
Czytaj dalej

Kilka centymetrów śniegu może skutecznie ograniczyć ilość padania promieni słonecznych nawet o 20%. Zważywszy na to, że produkcji energii elektrycznej odbywa się właśnie z pozyskania odpowiedniej ilości słońca, to usuwanie śniegu z paneli fotowoltaicznych wydaje się być niezbędnym działaniem w zimowych miesiącach.

Kiedy i jak odśnieżać dach
Kiedy i jak odśnieżać dach?
Czytaj dalej

Śnieg zalegający na konstrukcji dachu – na szczęście – nie jest już częstym zjawiskiem w Polsce. Jednak po obfitych opadach może zdarzyć się, że usunięcie pokrywy śnieżnej będzie niezbędne. W artykule podpowiemy Ci, kiedy i jak odśnieżać dach, by zrobić to szybko i bezpiecznie.