Kultywatory i spulchniacze

Kultywatory i spulchniacze
Wybierz filtr
Wybierz filtr
Pokaż produkty
Bestseller
Nowość

Kultywatory i spulchniacze – co oferują?

Niecierpliwe wyczekiwanie wiosny po długich, zimowych miesiącach rodzi chęć do obserwowania budzącej się do życia przyrody. Nie musisz jednak tylko doglądać pąków na mijanych podczas spacerów drzewach, czy w miesiącach letnich zazdrościć sąsiadom domowych warzyw i owoców. Zaopatrz się w odpowiednie narzędzia i ruszaj do ogrodu

Kultywatory i spulchniacze do gleby przydadzą się nawet podczas wysiewania łąki kwietnej na niewielkim skrawku ziemi przy bloku w mieście. Te narzędzia pozwalają rozbić twarde, czy nawet wciąż zmarznięte grudy ziemi. Spulchnianie gleby to ważny krok w przygotowywaniu jej do sadzenia roślin, a służące do tego ręczne akcesoria sprawdzą się w domowym użytku. Przede wszystkim poprawią one znacznie komfort pracy w ogrodzie oraz ułatwią start Twoim nowym roślinom. 

W sklepie Kadax znajdziesz zarówno tradycyjne kultywatory z pazurkami w różnych rozmiarach i wersjach kolorystycznych, jak i spulchniacze obrotowe wyposażone w zębate tarcze i – zależnie od modelu – w podcinarki, umożliwiające zwalczanie chwastów. Możesz wybierać spośród klasycznych, trójzębnych modeli, jak i tych wyposażonych w zębate tarcze lub kolce. 

Nie musisz już martwić się o ból pleców podczas przygotowawczych prac w ogrodzie. W Kadax czekają kultywatory na długich trzonkach, abyś mógł maksymalnie ograniczyć schylanie się w czasie pracy. Do wyboru masz wysokiej jakości narzędzia w fantastycznych opcjach kolorystycznych! Ergonomiczne sprzęty wykonane z nierdzewnych metali wyniosą na nowy poziom hobbystyczne zajmowanie się przydomowym ogródkiem. 

Kultywatory i spulchniacze – przygotuj swój ogród na wiosnę

Każdy początkujący i zaawansowany ogrodnik powinien mieć w swojej narzędziowni kultywator ręczny. Jest to narzędzie z metalowymi zębami zamontowane na trzonku – krótkim lub długim – umożliwiającym pracę na stojąco. Kultywator ogrodowy pozwala spulchnić glebę bez żmudnego przekopywania jej. Zazwyczaj zęby wbijają się na ok. 5-10 cm głębokości, co w zupełności wystarczy na pierwszym etapie prac.

Napowietrzona, rozbita gleba to doskonałe środowisko do wzrostu sadzonek. Spulchniona ziemia o wiele lepiej przyjmuje substancje odżywcze oraz wodę. Co oznacza, że szybciej dostrzeżesz efekty nawożenia i nawadniania, a samo rozprowadzanie substancji będzie łatwiejsze.

Jeśli zależy Ci na tym, by Twoje rośliny mogły swobodnie się rozrastać, zapewniając tym samym obfite plony, nie pomijaj tego kroku! Spulchnianie gleby w ostateczności możesz przeprowadzić przy pomocy grabi lub wideł. Jednak tylko przeznaczony do tego kultywator lub spulchniacz ręczny będzie wygodny i zapewni optymalny rezultat na niewielkiej powierzchni. 

Spulchniacz do gleby z przycinarkami to narzędzie łączące w sobie funkcje rozbijania gleby oraz usuwania chwastów. Pielenie ogródka to niewątpliwie jedna z najbardziej męczących czynności, dlatego warto zainwestować w sprzęt, który znacznie ją przyspieszy. Dodatkowo, jeśli zdecydujesz się na spulchniacz ręczny na długim trzonku, unikniesz pracy w schylonej pozycji. Dzięki ergonomicznej rączce o wymiarach kija do miotły przeprowadzisz prace w ogrodzie na stojąco. Wygodnie, bez brudzenia się i szybko!

Spulchniacze i kultywatory przydają się w wiosennych przygotowaniach do wysiewu. Te narzędzia pozwolą Ci na rozdrobnienie i napowietrzenie gleby na odpowiedniej głębokości bez tworzenia niepotrzebnych rozkopów. Nie zajmują dużo miejsca. A jakość, jaką gwarantuje sklep Kadax, sprawia, że jedne zakupy wyposażą Cię w sprzęt na wiele sezonów – odporny na warunki atmosferyczne, estetyczny, wykonany z wytrzymałych materiałów.  

Kultywatory i spulchniacze – niezbędnik każdego ogrodnika

Metalowe kultywatory ręczne z zębami oraz obrotowe spulchniacze nadają się do użytku w każdym ogrodzie. Są szczególnie przydatne wiosną, kiedy rozpoczyna się sezon sadzenia niektórych warzyw, a w ogrodach trwa projektowanie rabatek i powstają pomysły na domowe szklarnie. 

Kultywator ogrodowy to proste i skuteczne narzędzie o długiej historii. Pozwala przygotować powierzchnię do sadzenia, ale i przekopać precyzyjnie grządki, czy ułatwić sadzenie roślin na większą głębokość. Przydaje się również do wysiewania trawnika o niedużej powierzchni. Wielbiciele domowych roślin ozdobnych lub tarasowych ogrodów mogą śmiało korzystać z kultywatora np. podczas przesadzania swoich kwiatów. Kultywator to również niezbędne narzędzie do pracy w szklarni oraz przy domowych warzywach. 

Sklep Kadax to niezawodna jakość i troska o każdy detal. Zamawiając nowe narzędzia, możesz wybierać spośród modeli w nowoczesnych kolorach i wzorach. Z pewnością każdy ogrodnik i ogrodniczka znajdzie u nas coś dla siebie. Już nie musisz iść na kompromis – możesz mieć narzędzia ładne i jednocześnie funkcjonalne. 

Odwiedź już dziś sklep Kadax i poznaj nasze modele spulchniaczy i kultywatorów. Skompletuj atrakcyjne dla siebie narzędzia i zapomnij o zziębniętej, twardej ziemi, porośniętej chwastami. Zapoznaj się z ofertą sklepu i wybierz model idealny dla siebie. Przekonaj się, jak szybko i pięknie mogą rosnąć Twoje rośliny!

Zapisz się do newslettera

Promocje, rabaty, aktualności - bądź na bieżąco!

Unikalne zniżki i informację o najnowszych promocjach i wyprzedażach tylko dla subskrybentów. Bądź na bieżąco i nie przegap żadnej okazji!

Porady i inspiracje Zobacz więcej
Odśnieżanie auta
Odśnieżanie auta – jak zrobić to prawidłowo?
Czytaj dalej

Odśnieżanie auta jest pozornie bardzo prostą rzeczą. Niby każdy wie, jak to zrobić, a gdy na szybie lub – co gorsza – karoserii pojawiają się zarysowania, to nikt nie potrafi wskazać winnego. W takiej sytuacji najlepszym i najczęstszym wytłumaczeniem jest zła skrobaczka, lecz to Twój błąd, jeśli wybrałeś nieprawidłowe narzędzie. W artykule podpowiemy Ci, jak i czym odśnieżać auto, aby nie narazić się na uszkodzenie auta i mandaty.

Usuwanie śniegu z paneli fotowoltaicznych
Usuwanie śniegu z paneli fotowoltaicznych – jak zrobić to szybko i bezpiecznie?
Czytaj dalej

Kilka centymetrów śniegu może skutecznie ograniczyć ilość padania promieni słonecznych nawet o 20%. Zważywszy na to, że produkcji energii elektrycznej odbywa się właśnie z pozyskania odpowiedniej ilości słońca, to usuwanie śniegu z paneli fotowoltaicznych wydaje się być niezbędnym działaniem w zimowych miesiącach.

Kiedy i jak odśnieżać dach
Kiedy i jak odśnieżać dach?
Czytaj dalej

Śnieg zalegający na konstrukcji dachu – na szczęście – nie jest już częstym zjawiskiem w Polsce. Jednak po obfitych opadach może zdarzyć się, że usunięcie pokrywy śnieżnej będzie niezbędne. W artykule podpowiemy Ci, kiedy i jak odśnieżać dach, by zrobić to szybko i bezpiecznie.