Kompostowniki

Kompostowniki
Wybierz filtr
Wybierz filtr
Pokaż produkty
Bestseller

Kompostowniki ogrodowe

Inicjatywy ekologiczne stają się coraz popularniejsze, a wraz z nimi wzrasta zainteresowanie na kompostowniki ogrodowe. To pojemniki, które pozwalają na łatwe przetworzenie resztek organicznych w odżywczy nawóz naturalny. W Kadax przygotowaliśmy różne rodzaje kompostowników, które pomogą Ci zadbać o ogród, bez konieczności wydawania pieniędzy na kupne nawozy.

Kompostowniki ogrodowe do każdego ogrodu

Piękny ogród jest marzeniem każdego właściciela działki, a najlepszym sprzymierzeńcem w osiągnięciu tego celu jest naturalny nawóz. Ludzie od lat tworzyli kompostowniki, by wykorzystać resztki owoców, resztki odpadów kuchennych czy ścięte gałęzie drzew do tworzenia naturalnego humusu. Ta metoda w ostatnim czasie powróciła do łask za sprawą propagowania idei ekologicznych, w które znany i ceniony kompostownik ogrodowy wpisuje się w 100%.

Jaki kompostownik ogrodowy wybrać w Kadax?

W naszej ofercie znajdziesz tzw. kompostowniki zamknięte. Są to pojemniki z tworzywa sztucznego lub drewna, które zapewniają odpowiednie warunki do rozkładu resztek. Dzięki temu, że zatrzymują odpowiednie ciepło, znacząco przyspieszają dalszy rozkład materii.

Kompostownik drewniany lub plastikowy są świetnym rozwiązaniem szczególnie w małym ogrodzie, gdzie większe obiekty mogą zbyt łatwo zaburzyć estetykę przestrzeni. Jest on bardziej estetyczny niż kompostownik otwarty i może być prawdziwą ozdobą ogrodu, szczególnie, jeśli jest wykonany z tworzyw sztucznych.

Który kompostownik wybrać - z tworzywa sztucznego czy drewna?

Decyzja dot. tego, jaki kompostownik ogrodowy nie należy do najprostszych. Należy rozważyć szereg korzyści i wad, takich jak: odporność na warunki atmosferyczne, wygląd czy tempo rozkładu składników organicznych.

Kompostowniki plastikowe

Kompostownik plastikowy cieszy się w ostatnich latach sporą popularnością wśród klientów. Do jego niewątpliwych zalet należy estetyczny wygląd (szczególnie na początku). Tempo rozkładania jest porównywalne do tego, które oferują kompostowniki drewniane.

Kompostowniki drewniane

To świetny wybór dla osób, którym zależy na względach ekologicznych. Drewniane rozwiązania do tworzenia kompostu są mniej szkodliwe dla środowiska, jednak niezaimpregnowane drewno może być mniej odporne warunki atmosferyczne.

Istnieje przekonanie, że kompostownik drewniany lepiej rozkłada skoszoną trawę, zgrabione liście czy inne resztki organiczne. Może tak być, jednak głównym warunkiem jest odpowiedni dopływ powietrza. To z czego będzie wykonany kompostownik ogrodowy ma znacznie niższą wartość od jego zawartości i odpowiednich warunków do rozkładu. Uzyskanie naturalnego kompostu jest możliwe zarówno w plastikowym, jak i drewnianym kompostowniku.

Pamiętaj: Im większy kompostownik tym ciężej będzie Ci wyjąć humus. Co prawda, plastikowe kompostowniki, które mają dużą pojemność, coraz częściej mają boczne drzwiczki, które ułatwiają dotarcie do zawartości, to często odpady będą skutecznie utrudniać wyciągnięcie humusu. Wybierz optymalną pojemność, która wystarczy, by zadbać o rośliny w ogrodzie i nic ponadto.

Kompostownik ogrodowy pomoże Ci stworzyć naturalny i ekologiczny nawóz

Kompostownik ogrodowy to świetny pomysł, by wykorzystać skoszoną trawę, obierki czy resztki owoców do pielęgnacji roślin. Proces kompostowania dzieje się sam. Niemal bez udziału człowieka. Wystarczy, że zapewnisz resztko odpowiednie środowisko, w którym będą mogły rozwijać się garbniki, a kompost sam "wyczaruje" odżywczy i ekologiczny humus do nawożenia owoców, roślin i warzyw na działce.

Warto jedank zadbać o to, by zawartość kompostownika była dość przemyślana. Odpowiednie połączenia warunkują składniki odżywcze właściwe dla potrzeb Twojego ogrodu. Pamiętaj, że choć samo kompostowanie jest proste, to dobry przepis na kompostowniki pozwoli Ci stworzyć odpowiedni nawóz.

Zadbaj o sprawny proces kompostowania, nie wydając wysokich sum!

W Kadax możesz tanio kupić kompostownik ogrodowy, dzięki któremu nauczyć się robić odpowiedni nawóz. Proces kompostowania jest dość satysfakcjonujący, gdyż już po krótkim czasie zobaczysz, jak poszczególne odpadki zmieniają zupełnie swoją formę i tworzą wspólną całość. Zwykła skoszona trawa, obierki warzyw czy resztki liści dębu kompostują się w jedną całość, która będzie służyć roślinom w Twoim ogrodzie!

Kup kompostownik ogrodowy już dziś, a za kilka dni znajdzie się w Twoim ogrodzie

Jeśli już za kilka dni chcesz zobaczyć nowy kompostownik w swoim ogrodzie, to musisz już dziś dokonać zakupu. Każdy produkt wysyłamy szybką wysyłką kurierską, dzięki czemu mamy pewność sprawnej dostawy. Zazwyczaj dostawa kompostownika nie trwa dłużej niż kilka dni, dlatego, jeśli uważasz, że to niezbędne narzędzie w Twoim ogrodzie, to nie zwlekaj z decyzją i zamów już dziś swój kompostownik ogrodowy drewniany lub plastikowy.

W razie jakichkolwiek pytań, nie wahaj się zapytać nas o pomoc. W Kadax oferujemy pomoc klientom w trakcie zakupu. Możesz skorzystać z bezpłatnej porady, na której dobierzemy kompostownik ogrodowy do Twoich potrzeb.

Zapisz się do newslettera i otrzymaj rabat 30zł przy zakupach powyżej 299zł!

Promocje, rabaty, aktualności - bądź na bieżąco!

Unikalne zniżki i informacje o najnowszych promocjach i wyprzedażach tylko dla subskrybentów. Bądź na bieżąco i nie przegap żadnej okazji!

Porady i inspiracje
Jak sadzić pomidory w doniczkach?
Jak sadzić pomidory w doniczkach?
Czytaj dalej

Uprawa pomidorów w donicach zyskuje na popularności, zwłaszcza wśród mieszkańców miast, gdzie przestrzeń do uprawy jest ograniczona. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod sadzenia pomidorów, która pozwala nam na cieszenie się świeżymi warzywami nawet mając wyłącznie mały balkon. Jeśli jednak chcesz uprawiać pomidory w doniczkach, musisz wiedzieć, jak to robić prawidłowo od samego początku. W tym artykule skupimy się na pierwszym zadaniu, którym jest sadzenie pomidorów. Podpowiemy Ci, jak sadzić pomidory w doniczkach, żeby umożliwić żyzne uprawy.

Ogrzewanie tarasu – jakie rozwiązanie do ogrodu wybrać?
Ogrzewanie tarasu – jakie rozwiązanie do ogrodu wybrać?
Czytaj dalej

Ogrzewanie tarasu to coraz popularniejsze rozwiązanie, pozwalające cieszyć się świeżym powietrzem nawet podczas chłodniejszych wieczorów. W Polsce, gdzie temperatury mogą być zmienna, wydłużenie sezonu użytkowania tarasu dzięki odpowiedniemu ogrzewaniu jest bardzo atrakcyjne. W tym artykule przyjrzymy się różnym opcjom ogrzewaczy tarasowych, ich zaletom, wadom, a także pomożemy zdecydować, które ogrzewanie tarasowe najlepiej sprawdzi się w twoim ogrodzie.

Nawadnianie trawnika – jak zrobić to dobrze?
Nawadnianie trawnika – jak zrobić to dobrze?
Czytaj dalej

Nawadnianie trawnika może być naprawdę czasochłonne, jeśli nie masz odpowiedniego systemu nawadniania. W tym artykule znajdziesz kompleksowe porady na ten temat. Zaczniemy od tego, jak wybrać dobry system nawadniania trawnika, a następnie omówimy także ich instalację, co pomoże Ci dokonać odpowiedniego wyboru.