Kompostowniki

Kompostowniki
Wybierz filtr
Wybierz filtr
Pokaż produkty
Bestseller
Okazja
Nowość

Kompostowniki ogrodowe

Inicjatywy ekologiczne stają się coraz popularniejsze, a wraz z nimi wzrasta zainteresowanie na kompostowniki ogrodowe. To pojemniki, które pozwalają na łatwe przetworzenie resztek organicznych w odżywczy nawóz naturalny. W Kadax przygotowaliśmy różne rodzaje kompostowników, które pomogą Ci zadbać o ogród, bez konieczności wydawania pieniędzy na kupne nawozy.

Kompostowniki ogrodowe do każdego ogrodu

Piękny ogród jest marzeniem każdego właściciela działki, a najlepszym sprzymierzeńcem w osiągnięciu tego celu jest naturalny nawóz. Ludzie od lat tworzyli kompostowniki, by wykorzystać resztki owoców, resztki odpadów kuchennych czy ścięte gałęzie drzew do tworzenia naturalnego humusu. Ta metoda w ostatnim czasie powróciła do łask za sprawą propagowania idei ekologicznych, w które znany i ceniony kompostownik ogrodowy wpisuje się w 100%.

Jaki kompostownik ogrodowy wybrać w Kadax?

W naszej ofercie znajdziesz tzw. kompostowniki zamknięte. Są to pojemniki z tworzywa sztucznego lub drewna, które zapewniają odpowiednie warunki do rozkładu resztek. Dzięki temu, że zatrzymują odpowiednie ciepło, znacząco przyspieszają dalszy rozkład materii.

Kompostownik drewniany lub plastikowy są świetnym rozwiązaniem szczególnie w małym ogrodzie, gdzie większe obiekty mogą zbyt łatwo zaburzyć estetykę przestrzeni. Jest on bardziej estetyczny niż kompostownik otwarty i może być prawdziwą ozdobą ogrodu, szczególnie, jeśli jest wykonany z tworzyw sztucznych.

Który kompostownik wybrać - z tworzywa sztucznego czy drewna?

Decyzja dot. tego, jaki kompostownik ogrodowy nie należy do najprostszych. Należy rozważyć szereg korzyści i wad, takich jak: odporność na warunki atmosferyczne, wygląd czy tempo rozkładu składników organicznych.

Kompostowniki plastikowe

Kompostownik plastikowy cieszy się w ostatnich latach sporą popularnością wśród klientów. Do jego niewątpliwych zalet należy estetyczny wygląd (szczególnie na początku). Tempo rozkładania jest porównywalne do tego, które oferują kompostowniki drewniane.

Kompostowniki drewniane

To świetny wybór dla osób, którym zależy na względach ekologicznych. Drewniane rozwiązania do tworzenia kompostu są mniej szkodliwe dla środowiska, jednak niezaimpregnowane drewno może być mniej odporne warunki atmosferyczne.

Istnieje przekonanie, że kompostownik drewniany lepiej rozkłada skoszoną trawę, zgrabione liście czy inne resztki organiczne. Może tak być, jednak głównym warunkiem jest odpowiedni dopływ powietrza. To z czego będzie wykonany kompostownik ogrodowy ma znacznie niższą wartość od jego zawartości i odpowiednich warunków do rozkładu. Uzyskanie naturalnego kompostu jest możliwe zarówno w plastikowym, jak i drewnianym kompostowniku.

Pamiętaj: Im większy kompostownik tym ciężej będzie Ci wyjąć humus. Co prawda, plastikowe kompostowniki, które mają dużą pojemność, coraz częściej mają boczne drzwiczki, które ułatwiają dotarcie do zawartości, to często odpady będą skutecznie utrudniać wyciągnięcie humusu. Wybierz optymalną pojemność, która wystarczy, by zadbać o rośliny w ogrodzie i nic ponadto.

Kompostownik ogrodowy pomoże Ci stworzyć naturalny i ekologiczny nawóz

Kompostownik ogrodowy to świetny pomysł, by wykorzystać skoszoną trawę, obierki czy resztki owoców do pielęgnacji roślin. Proces kompostowania dzieje się sam. Niemal bez udziału człowieka. Wystarczy, że zapewnisz resztko odpowiednie środowisko, w którym będą mogły rozwijać się garbniki, a kompost sam "wyczaruje" odżywczy i ekologiczny humus do nawożenia owoców, roślin i warzyw na działce.

Warto jedank zadbać o to, by zawartość kompostownika była dość przemyślana. Odpowiednie połączenia warunkują składniki odżywcze właściwe dla potrzeb Twojego ogrodu. Pamiętaj, że choć samo kompostowanie jest proste, to dobry przepis na kompostowniki pozwoli Ci stworzyć odpowiedni nawóz.

Zadbaj o sprawny proces kompostowania, nie wydając wysokich sum!

W Kadax możesz tanio kupić kompostownik ogrodowy, dzięki któremu nauczyć się robić odpowiedni nawóz. Proces kompostowania jest dość satysfakcjonujący, gdyż już po krótkim czasie zobaczysz, jak poszczególne odpadki zmieniają zupełnie swoją formę i tworzą wspólną całość. Zwykła skoszona trawa, obierki warzyw czy resztki liści dębu kompostują się w jedną całość, która będzie służyć roślinom w Twoim ogrodzie!

Kup kompostownik ogrodowy już dziś, a za kilka dni znajdzie się w Twoim ogrodzie

Jeśli już za kilka dni chcesz zobaczyć nowy kompostownik w swoim ogrodzie, to musisz już dziś dokonać zakupu. Każdy produkt wysyłamy szybką wysyłką kurierską, dzięki czemu mamy pewność sprawnej dostawy. Zazwyczaj dostawa kompostownika nie trwa dłużej niż kilka dni, dlatego, jeśli uważasz, że to niezbędne narzędzie w Twoim ogrodzie, to nie zwlekaj z decyzją i zamów już dziś swój kompostownik ogrodowy drewniany lub plastikowy.

W razie jakichkolwiek pytań, nie wahaj się zapytać nas o pomoc. W Kadax oferujemy pomoc klientom w trakcie zakupu. Możesz skorzystać z bezpłatnej porady, na której dobierzemy kompostownik ogrodowy do Twoich potrzeb.

Zapisz się do newslettera

Promocje, rabaty, aktualności - bądź na bieżąco!

Unikalne zniżki i informację o najnowszych promocjach i wyprzedażach tylko dla subskrybentów. Bądź na bieżąco i nie przegap żadnej okazji!

Porady i inspiracje Zobacz więcej
Odśnieżanie auta
Odśnieżanie auta – jak zrobić to prawidłowo?
Czytaj dalej

Odśnieżanie auta jest pozornie bardzo prostą rzeczą. Niby każdy wie, jak to zrobić, a gdy na szybie lub – co gorsza – karoserii pojawiają się zarysowania, to nikt nie potrafi wskazać winnego. W takiej sytuacji najlepszym i najczęstszym wytłumaczeniem jest zła skrobaczka, lecz to Twój błąd, jeśli wybrałeś nieprawidłowe narzędzie. W artykule podpowiemy Ci, jak i czym odśnieżać auto, aby nie narazić się na uszkodzenie auta i mandaty.

Usuwanie śniegu z paneli fotowoltaicznych
Usuwanie śniegu z paneli fotowoltaicznych – jak zrobić to szybko i bezpiecznie?
Czytaj dalej

Kilka centymetrów śniegu może skutecznie ograniczyć ilość padania promieni słonecznych nawet o 20%. Zważywszy na to, że produkcji energii elektrycznej odbywa się właśnie z pozyskania odpowiedniej ilości słońca, to usuwanie śniegu z paneli fotowoltaicznych wydaje się być niezbędnym działaniem w zimowych miesiącach.

Kiedy i jak odśnieżać dach
Kiedy i jak odśnieżać dach?
Czytaj dalej

Śnieg zalegający na konstrukcji dachu – na szczęście – nie jest już częstym zjawiskiem w Polsce. Jednak po obfitych opadach może zdarzyć się, że usunięcie pokrywy śnieżnej będzie niezbędne. W artykule podpowiemy Ci, kiedy i jak odśnieżać dach, by zrobić to szybko i bezpiecznie.